Jaką sukienkę wybrać na wieczór panieński?


Wieczór panieński to okazja do świętowania przed ślubem w damskim gronie. Bawi się na nim przyszła panna młoda, świadkowa i inne najbliższe panie z rodziny czy przyjaciółki panny młodej. Jest to impreza z okazji ostatnich chwil bycia panną. Podobnie, jak na wesele, problematyczną kwestią może być ubiór na wieczór panieński. Najważniejsze jest, by nie przyćmić panny młodej. Ubiór powinien być dostosowany do okazji, ale stonowany. Jaka sukienka na wieczór panieński będzie najlepsza?

Jaki powinien być strój na wieczór panieński?

Przede wszystkim stonowany. Warto też pamiętać, że wszystkie druhny, krewne i przyjaciółki powinny wyglądać podobnie. Wtedy przyszła panna młoda będzie mogła się wyróżnić. Wybierając strój na wieczór panieński trzeba wziąć pod uwagę charakter imprezy, miejsce, dress code, porę roku i oczywiście własne preferencje. Warto porozumieć się ze wszystkimi paniami, które mają brać udział w zabawie, by wiedzieć, co one planują założyć, aby nie zaliczyć wpadki i zanadto się nie wyróżnić.

Ubiór należy dostosować przede wszystkim do miejsca imprezy. Inne zasady ubioru panują w klubie, a inny jest dress code w restauracji. Jeszcze inaczej można ubrać się na imprezę odbywającą się w domu. Warto wcześniej ustalić plan imprezy, czyli jej charakter, styl, aktywności. Do restauracji czy na dyskotekę lepiej ubrać elegancką sukienkę, a na domówkę można założyć mniej formalny strój. Popularny jest, w przypadku wieczorów panieńskich, wybór motywu przewodniego, według którego trzeba się ubrać. Oczywiście nie można zapominać o tym, że sukienka powinna być wygodna i mamy się w niej przede wszystkim dobrze czuć.

Jaką sukienkę wybrać na wieczór panieński?

Najlepszym wyborem będzie stonowana sukienka, która nie odsłania zbyt wiele. Tak zwana mała czarna to niezawodny wybór na taką okazję. Jeśli obowiązuje inny dress code, można wybrać jasne sukienki w pastelowych kolorach możesz zdecydować się na np białe sukienki z mybaze.

Białe sukienki w mybaze.com
Może to być róż, fiolet albo beż. Najlepszym wyborem będzie sukienka koktajlowa dopasowana do sylwetki. Należy zrezygnować z kreacji mocno zdobionych i rzucających się w oczy. Nie wolno tylko ubierać się na biało. Ten kolor jest zarezerwowany dla panny młodej nie tylko na ślub. Jeśli wieczór panieński odbywa się w upalny, letni wieczór, można założyć lekką, kolorową sukienkę, w której będziemy czuć się swobodnie i komfortowo. Ciekawym pomysłem zaś na chłodniejsze dni będą modne sukienki wizytowe o kroju marynarki. Zobacz poniższe przykłady na https://mybaze.com/pl/sukienki-wizytowe-damskie/_bezowy/
Beżowa sukienka wizytowa z mybaze

Pamiętajmy też, aby dobrać do sukienki stonowane dodatki. Nie może być ich za dużo i nie mogą być zbyt ekstrawaganckie, a przede wszystkim nie można przesadzić z biżuterią. Delikatne kolczyki i łańcuszek w pełni wystarczą. Makijaż też nie powinien być zbyt mocny. Nie kombinujmy też z fryzurami. Na to przyjdzie czas przed weselem.

A co zamiast sukienki?

Impreza w domu, w węższym gronie nie wymaga już tak formalnych ubiorów. Nawet nie trzeba wtedy zakładać sukienek. Można się umówić na rozkloszowaną spódnicę i ładną bluzkę, możesz zdecydować się na modny fioletowy kolor- https://mybaze.com/pl/sukienki-rozkloszowane-damskie/_fioletowy/ lub beżowy https://mybaze.com/pl/sukienki-rozkloszowane-damskie/_bezowy/

Beżowa sukienka

https://img.mybaze.com/b6xnqkrOv27HHXCpAH-NTCPRTDq6ih_-5AORzLqR8Uk/w:200/h:288/el:1/ex:1/fn:bezowa-sukienka-moe/aHR0cHM6Ly9zdGF0aWMuY29udmVydGlzZXIuY29tL21lZGlhL3Byb2R1Y3RfaW1hZ2VzLzE1Ny81MmVjMDZhZmM0MjM4N2QxMWY3ZDlhMWFjZDVhM2Y0Ni85MWFjMzlhMDUzMDNjNTY4OGE4OTYwYzYyOGQ0ZTI3MTEyN2YwNzA0LmpwZw.jpghttps://img.mybaze.com/FvAToxAMJ7SZD31kylvhCPUS6CknrsmkYp8k7Q5nJfk/w:303/h:437/el:1/ex:1/fn:bezowa-sukienka-makadamia-na-ramiaczkach-maxi/aHR0cHM6Ly9zdGF0aWMuY29udmVydGlzZXIuY29tL21lZGlhL3Byb2R1Y3RfaW1hZ2VzLzE1Ny84MTMwOWY1ZmY4MDg5MDlkZmFiYmM4NDA5NWFiY2JjNC85YTVhMDQ5ZDY1YzYyYjVhMDdjMzk5MTgxYjQ3OWZlY2M3ZDdkOTA5LmpwZw.jpg

W bluzce i spódnicy też można wyglądać stylowo i elegancko. I można do nich założyć eleganckie buty. Do eleganckich sukienek najlepiej oczywiście założyć szpilki, choć to też zależy od charakteru i motywu imprezy. Na zabawę w domu można zrezygnować z wysokich obcasów. Na wieczór panieński raczej nie ubieramy spodni.

Sztywnych zasad nie ma

Nie istnieją żadne sztywne zasady ubioru na wieczór panieński. Należy pamiętać o dopasowaniu stroju do charakteru, motywu i miejsca, w którym impreza się odbywa. Jednak nie można też zapominać o własnym komforcie. Jeśli impreza ma być aktywna, pełna tańca czy innych zabaw, należy ubrać wygodną sukienkę i buty, które nie będą utrudniały ruchów i zapewnią przez cały czas dobre samopoczucie. Oprócz tego ubiór powinien być też dostosowany do panującej aury. Nawet, jeśli impreza odbywa się we wnętrzu, trzeba mieć na uwadze, że do miejsca zabawy trzeba dotrzeć, a później wrócić do domu. To, jakim środkiem transportu zamierzamy dojechać na miejsce imprezy także jest ważne. Trudno jest jechać w szpilkach na rowerze lub w eleganckiej sukience i takich butach odbywać dłuższą podróż autobusem lub pociągiem. Strój trzeba więc uzależnić od wielu różnych czynników i pomyśleć o nim zdecydowanie wcześniej, tak samo, jak o sukience na wesele.


Brak komentarzy:Copyright © Izikova - o modzie i codzienności , Blogger