Największa (modowa) zaleta zimy

Od zeszłego roku jestem zakochana... w futrze z dzisiejszego wpisu. ;) Uwielbiam to, jak przyjemne jest ono w dotyku. Chętnie opatulam się tym czarnym futrzakiem, kiedy pogoda mi na to pozwala. Przyznaję, że w zimie najbardziej lubię chyba możliwość ubierania się warstwowego. Koszula, sweter, na to płaszcz... i od razu cały strój zyskuje na kreatywności. Moim zdaniem, o tej porze roku jak najbardziej można ubrać się jednocześnie stylowo i ciepło - właśnie dzięki warstwom. Do ich budowania mogą posłużyć nam różnorodne elementy - marynarki, kardigany, kamizelki, jednak to tylko przykłady. Okazuje się, że w modzie jedynym, co w dzisiejszych czasach nas ogranicza jest własna wyobraźnia. Tak, obecnie niemal wszystkie stylizacyjne chwyty są dozwolone.
Aby uniknąć modowego faux pas warto skupić się na zachowaniu proporcji. Dobrym rozwiązaniem wydaje się łączenie cienkich rzeczy ze sobą. Dla rozjaśnienia o co mi chodzi - pod średniej grubości sweter lepiej włożyć koszulę z cieńszej tkaniny, aby uniknąć efektu puchatej kulki. Rozpinane kardigany i marynarki mogą być cięższe, jednak spód powinien być nieco lżejszy, aby zachować proporcje. Kamizelki również lepiej prezentują się w połączeniu z mniejszej grubości topami, niezależnie, czy są to eleganckie bluzki, czy mniej grzejące swetry. W skrócie można podsumować te zasady w ten sposób: umiar i zdrowy rozsądek pozwolą nam na umiejętne komponowanie stroju.
Pomimo tego, że w warstwy łączymy raczej lżejsze rzeczy, wciąż może nam być ciepło w chłodniejsze dni. Kiedy wybieramy cienkie elementy możemy pozwolić sobie na zakładanie ich na siebie - t-shirt pod sweter, sweter pod marynarkę, marynarkę pod kurtkę. Z doświadczenia wiem, że takie zestawienia mogą okazać się bardzo praktyczne. Odpowiednio skompletowane warstwy nie ujmują nam wygody. Oczywiście, niektóre z nich mogą nie być widoczne na pirwszy rzut oka, jednak i tak spełnią swoją rolę.
Dajcie znać, czy i Wy cenicie sobie warstwowy ubiór w zimie? I czy dostrzegacie jego stylizacyjny potencjał? Czekam na odpowiedź. :)
Pozdrawiam!
Futro - Vintage (PODOBNE) / Bluzka - Sinsay (PODOBNA ) / Dżinsy - Vintage Lee (PODOBNE) / Pasek - PODOBNY / Torebka - Vintage Monki / Okulary - Sinsay / Buty - PODOBNE

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Izikova - o modzie i codzienności , Blogger