Prawdziwa ulubienica - maska jajeczna Babuszki Agafii


Staram się świadomie pielęgnować swoje loki od około roku. Mniej lub bardziej udane próby doprowadziły mnie do pewnych wniosków. Chociaż początkowo nieco obawiałam się zbytniej aplikacji humektantów i protein, zaczynam rozumieć czego potrzebuje moja czupryna. Stąd też moje przypuszczenia, co do tej drugiej grupy składników. Otóż, zauważyłam poprawę skrętu po nałożeniu maski z proteinami jajecznymi. Przetestowałam już kilka odżywek i ta jest moim faworytem. Przedstawiam Ci maskę odżywczą Babuszki Agafii.
Co znajdziemy w środku?
Aqua with infusions of: Hydrolyzed Egg Protein (woda i hydrolizowane proteiny jajeczne), Malt (słód), Betula Alba Juice (sok z brzozy), enriched by extracts: Salvia Officinalis (ekstrakt z szałwii lekarskiej), Rubus Chamaemorus (ekstrakt z maliny moroszki), Rhodiola Rosea (ekstrakt z różeńca górskiego), Cetrimonium Chloride (łagodna substancja myjąca), Cetearyl Alcohol (emolient), Ceteareth-20 (substancja myjąca), Guar Gum (guma guar), cold pressed oils: Hippophae Rhamnoides, Cucurbita Pepo, Corylus Avellana Seed (oleje tłoczone na zimno z: rokitnika zwyczajnego, dyni zwyczajnej, orzechów laskowych / emolienty) , Panthenol (humektant) , White Beeswax (biały wosk pszczeli), Tocopherol (witamina E / przeciwutleniacz), Citric Acid (regulator pH), Parfum, Benzoic Acid (konserwant), Sorbic Acid (konserwant)
Dzień pierwszy
Jak widać, w masce znajdziemy wszystkie elementy równowagi PEH, jednak jest w niej spora dawka protein, które znajdziemy już w pierwszej pozycji, przez co, może być traktowana właśnie w ten sposób. Według mnie, ze względu na zawartość wosku pszczelego nie klasyfikuje się, jako zgodna z metodą curly girl, jednak spotkałam się z odmienną opinią, tak więc, wybór należy do Ciebie. ;)
Jeżeli chodzi o działanie produktu, na moich włosach sprawdza się on świetnie. Po zastosowaniu widzę poprawę skrętu, czupryna prezentuje się naprawdę korzystnie.Włosy są miękkiei lśniące. Widać, że są odżywione. Do tej pory stosowałam maskę co kilka myć, nie polecam używać jej za każdym razem, gdyż może wystąpić przeproteinowanie. Teraz nabrałam nieco większej ochoty na eksperymenty, dlatego spróbuję wpleść  więcej tego rodzaju myć do stosowanej przeze mnie pielęgnacji. Odpowiednią częstotliwość trzeba dostosować do swoich indywidualnych potrzeb.
 Dzień drugi
Maska jajeczna Babuszki Agafii jest jednym z moich pierwszych ulubieńców – właśnie nabyłam trzecie już opakowanie. To wskazuje na jej wydajność. Jedyne zastrzeżenia jakie posiadam dotyczą poślizgu – przy bardziej splątanych włosach, może wystąpić pewien problem podczas rozczesywania. Mimo to maskę polecam. Znajdziesz ją zarówno stacjonarnie lub też online; cena waha się od około ośmiu do kilkunastu złotych.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Izikova - o modzie i codzienności , Blogger