Krótki camelowy płaszcz - jak nosić?

Wiem, wiem - teraz modne są długie płaszcze oversize. Ale co ja mogę poradzić na to, że one po prostu do mnie nie pasują? Długość za kolano znacznie mnie przytłacza - próbowałam, nie wyszło. W życiu nie dostałam tylu negatywnych uwag względem stroju. Za to ten krótki wełniany płaszczyk jest dla mnie w sam raz. Może mógłby delikatnie bardziej przykrywać uda, ale i tak jestem zadowolona. 

Wybrałam dla siebie krótki płaszcz z poduszkami na ramionach, lekko taliowany, przewiązywany pasem. Czyli przeciwieństwo obecnych trendów, w których króluje męski krój, opuszczona linia ramion i znacznie większa długość. Nie zawsze trzeba podążać za trendami, czasem warto wybrać coś, co nam pasuje. 

Beżowego wełnianego płaszcza szukałam od jakiegoś czasu. Znalezione przeze mnie modele na ogół miały kiepski skład lub nieciekawy fason i odcień. Ten jest dobry. A wyhaczyłam go na wieszaku, kiedy zmieniłam zdanie i zaczęłam marzyć o kurtce wypchanej puchem. To tylko potwierdza regułę, że w second handach rzadko znajdujemy dokładnie to, o czym myślimy, a już tym bardziej w konkretnej chwili. 

Podsumowując, zachęcam Was do łowów w sklepach vintage, bo czekają tam na nas naprawdę interesujące perełki. O, na przykład takie jak mój camelowy płaszcz, który okazał się przyjemnie ciepły. 

Pozdrawiam!

Kapelusz - Vintage / Kolczyki  - Yes / Szal - Zaful / Płaszcz - Vintage / Spodnie - Sinsay / Buty - Lasocki / CCC 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Izikova - o modzie i codzienności , Blogger