lutego 26, 2020

Czy żel do włosów z marketu może się sprawdzić?


Cześć!
Wracam z następnym wpisem, tym razem z recenzją kolejnego taniego stylizatora. Żel Look Professional Extra Style znalazłam w Auchan za około 6,40-6,50 zł. Zainteresował mnie ze względu na inny produkt kupiony w markecie, który dobrze wypadł w testach – piankę Cosmia. Żel od Look Professional poza niską ceną zachęca również sporą pojemnością słoika – 300 ml. Co więcej, producent obiecuje mocne utrzymanie fryzury. Początkowa fascynacja produktem przerodziła się jednak w swego rodzaju wątpliwość… która doprowadziła do pewnych przemyśleń. O co chodzi?
*Zdjęcia zrobione świeżo po myciu włosów
Przyjrzyjmy się składowi…
Aqua (woda), Polyvinylcaprolactam (polimer), Triethanolamine* (regulator pH, potencjalny alergen dopuszczalny w stężeniu do 2,5%), Carbomer (regulator lepkości),  PEG-40 Hydrogenated Castor Oil (detergent), DMDM Hydantoin (konserwant, potencjalny alergen, maksymalne dopuszczalne stężenie – 0,6%), Panthenol (humektant), Parfum, Butylphenyl Methylpropional (aromat, potencjalny alergen, dopuszczalne stężenie w produkcie niespłukiwanym – 0,001%), Hexyl Cinnamal (substancja zapachowa, potencjalny alergen, dopuszczalne stężenie w produkcie niespłukiwanym – 0,001%)), CI42090 (barwnik)
*Triethanolamine wykazuje bardzo niskie właściwości drażniące skórę, nie jest klasyfikowana jako rakotwórcza, jednak nie powinna współwystępować z innymi związkami azotowym.
Produkt określiłabym jako typowo oblepiający. W składzie występuje mnóstwo nieprzychylnych składników, jednak po sprawdzeniu INCI w moim ulubionym żelu Taft Irresistible Power dostrzegłam, że trzy z czterech potencjalnych alergenów pokrywają się. Najwidoczniej ja nie mam z nimi problemów, mimo to zalecam ostrożność. To jest właśnie powód owych przemyśleń. W stylizatorze znajdziemy sporo potencjalnych alergenów. Czy jest nam to potrzebne? Jednak po chwili wątpliwości sprawdziłam skład polecanego żelu Taft w złotym opakowaniu – rezultat już znacie. Może nie wszystkie szkodliwe składniki w nim występują, ale większość. W żelu Look Professional Extra Style zastosowany został również pantenol, jednak jego stężenie jest na tyle niewielkie, że wątpię, aby wykazywał on większe działanie, które mogłoby na przykład doprowadzić do przenawilżenia włosów. Skład jest zgodny z metodą curly girl.
*Zdjęcia zrobione na drugi dzień.
Jak żel Look Professional Extra Style sprawdza się w akcji?
Testuję ten żel od jakiegoś czasu. Zostawia niewielkie sucharki, natomiast stopień utrwalenia określiłabym jako średni. Na zdjęciach widzicie efekty zaraz po myciu, oraz na drugi dzień. Myślę, że żel Look Professional Extra Style poradził sobie całkiem dobrze. Nie zauważyłam większej zmiany w wyglądzie fryzury drugiego dnia, poza zwiększoną objętością i wiążących się z nią odstających włosków, jednak myślę, ze to dałoby się naprawić odrobiną żelu (chciałam, aby zdjęcia przedstawiały faktyczny stan fryzury). Ostatnio używam go też do reanimacji – efekt jest podobny. Moje włosy mogą wydawać się lekko rozprostowane, ale to raczej kwestia skrętu, który ostatnio płata mi figle – nieważne co na nie nałożę i tak są bardziej falowane, niż kręcone.
Ostateczny werdykt…
Generalnie, jak na tak tani produkt, żel Look Professional Extra Style radzi sobie całkiem nieźle. Skład pozostawia sporo do życzenia, ale tak naprawdę alergeny te pojawiają się też w innych ogólnie cenionych produktach. Czy kupię ponownie? Nie wiem, raczej zdecyduję się przetestować coś innego. Jednak sądzę, że zużyję ów stylizator do końca, głównie dlatego, że nie zauważyłam niepokojących objawów.
Mam nadzieję, że wpis okazał się dla Was ciekawy. Myślę, że testy kosmetyków z niższej półki cenowej są równie ważne, co te poświęcone droższym. Jeżeli macie propozycje, co jeszcze mogłabym zrecenzować – piszcie, możliwe, że się zainspiruję. :)
Dzięki za uwagę, pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz