Jak właściwie czesać włosy kręcone?


Jak prawidłowo czesać włosy? Pewnie po przeczytaniu tego pytania łapiesz się za głowę. Może Cię zdziwię, ale my, posiadaczki kręconych czupryn przykładamy do tej czynności spory wysiłek. Loków nie wystarczy rozczesać, trzeba wiedzieć, jak robić to właściwie. Dzisiaj chciałabym przedstawić kilka prostych, aczkolwiek istotnych zasad z dziedziny pielęgnacji włosów kręconych od których warto zacząć.
1.       My  (kręconowłose) czeszemy włosy tylko na mokro!
Nie rozczesujemy włosów kręconych na sucho! Inaczej spuszą się tworząc nieciekawą aureolę wokół naszej głowy. Loki czesze się wyłącznie przy okazji mycia, najlepiej po wcześniejszym nałożeniu odżywki. Włosy kręcone rozczesane po wysuszeniu będą prezentować się bardzo niekorzystnie, a przecież tego nie chcemy.
1.     Odpowiednie narzędzie ma znaczenie
Posiadaczki prostych włosów sięgają po dowolny gadżet do czesania i… są zachwycone. My nie. Należąc do dumnego grona właścicieli kręconych czupryn wybieramy grzebienie o szeroko rozstawionych zębach lub nasze własne palce. Skupmy się na grzebykach. Mogą być plastikowe lub drewniane, ważne, aby nie rozbijały zbytnio pukli podczas rozczesywania.
3.       Finger detangling
Finger detangling to nic innego, jak wspomniane już rozczesywanie włosów palcami. Przy mniejszych kołtunach metoda ta może sprawdzić się całkiem dobrze, poza tym – należy do wygodnych, ponieważ „narzędzie” mamy zawsze przy sobie. Ten sposób rozczesywania włosów jest zgodny z metodą Curly Girl, która wyklucza inne możliwości.
4.       Szczotka Denman nie służy do rozczesywania!
Uwaga! Szczotka Denman nie służy do rozczesywania pukli! Jej zadaniem jest odpowiednia stylizacja poszczególnych pasem i równomierne rozprowadzenie produktów. Przy nieprzeczesanych kosmykach korzystanie ze szczotki może okazać się wyjątkowo niekomfortowe.
5.       Wyjątki od reguły
W przypadku pielęgnacji włosów kręconych znajdą się oczywiście wyjątki. Jednym z nich jest możliwość rozczesania włosów przed olejowaniem. Warto mieć jednak na uwadze, że nie wszystkie typy skrętu na to pozwolą. Niektórzy z nas lubią także przeczesywać włosy przed myciem, co ułatwia im walkę z kołtunami.
Dbanie o kręcone włosy rządzi się swoimi prawami  - to, co pasuje prostowłosym, nie zawsze odpowiada nam. Sposób rozczesywania pukli jest jednym z podstawowych aspektów świadomej pielęgnacji, od którego warto rozpocząć dbanie o fryzurę.
Mam nadzieję, że tym wpisem udało mi się rozjaśnić tę nieoczywistą różnicę w pielęgnacji prostych i kręconych włosów.
Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Izikova - o modzie i codzienności , Blogger